Zemin Döşeme Taşları

Peyzaj Alanlarında Taş Döşeme Nedir?

Taşlar, günümüzde gelişen teknolojiyle yapılarda kullanım oranları düşmüş olmasına rağmen insanlık tarihindeki tüm yapılarda önemli bir yer tutarlar. Bugün özellikle bahçelerimizde, açık veya kapalı her türlü peyzaj alanlarında yine taşlardan faydalanıyoruz. Taş döşeme, her türlü peyzaj alanına hem görsel kaliteyi ve yatırım değeri katan hem de alanın kullanışlılığı arttıran bir çalışmadır.

Taş Döşeme Nasıl Yapılır?

Peyzaj çalışmalarının büyük kısmında olduğu gibi, taş döşeme çalışması da öncesine müşterinin isteği üzerinden bir planlama gerektirir. Taş döşeme işleminin amacına göre, patika, yol, taşlık alan, su kanalı vb. netleştirilmesi ile başlar. Sonraki adımda taş döşeme çalışmasının yapılacağı peyzaj alanının eğimi, toprak türü vb. teknik kriterler belirlenir. Daha sonra ise kullanılacak taşlar için renk, şekil, ebat, desen gibi birçok seçim yine önerilerimiz ve müşterimizin isteğine göre belirlenir.

Taş Çeşitleri Nelerdir?

Taş döşeme çalışmalarında taşlar doğal, parke, mozaik gibi neredeyse hayal gücü ile sınırlı denecek kadar çok sayıda tür, renk, desen ve ebada sahiptir. Ayrıca yine desen ve çalışma imkanları, uygulanacak peyzaj bölgesine göre çeşitlendirilebilir.

Taş Döşeme Çalışmasının Faydaları Nelerdir?

Taş döşeme çalışması, uygulanacak peyzaj alanının, bahçenin, yapının hem görsel kalitesini, hem yatırım değerini hem de kullanışlılığını arttırır. Bahçenizde otoparkınıza giden, doğal görünümlü bir yol yapılabilir. Kamelyanıza yürüyebileceğiniz bir patika yapılabilir. Su drenajı için kanallar uygulanabilir. Özellikle yağışlı mevsimlerin ve sulama zamanlarının çamurundan kurtarır.

Taş Döşeme Hizmeti Verdiğimiz İl ve Bölgeler

Kocaeli – İzmit, İstanbul, Ankara, Eskişehir, Adapazarı – Sakarya, Bursa, Bilecik, Bolu, Zonguldak, Tekirdağ, Balıkesir, Çanakkale başta olmak üzere tüm Türkiye’de taş döşeme çalışmalarımızla hizmetinizdeyiz.

Call Now Button